ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Uudised
Teil on võimalus taotleda stipendiumi
13.09.2022

     1. septembrist kuni 15. oktoobrini saab esitadada taotlusti Eesti Rahvuskultuuri Fondi stipendiumite ja toetuste saamiseks. 138-st fondist on mitmed suunatud näitlejatele ja teatriprojektidele.

Alexander Kofkini fond, mis toetab näitlejate ja lavastajate täiendusõpet välismaal kuni 1000 euroga.

Kristi ja Siim Kallase fond, mis toetab Eesti ajaloo mõtestamist teatris. Oodatakse taotlusi lavastusprojekti toetuseks, milles kavatsetakse kujutada ja mõtestada mõnd Eesti ajaloos aset leidnud sündmust või protsessi või mis avab meie ajaloos tähelepanuväärset rolli mänginud ja tänaseks meie hulgast lahkunud üksikisiku (te) vaimse pärandi või eluloo seigad. Jagamisele tuleb 10 000 eurot.

Rain Lõhmuse fond, mis toetab teatri alal tegutsevatele noori andeid ja jagamisele tuleb 6 000 eurot.
    Lisaks mitmed fondid, mis on suunatud laulueriala õpilastele ja ooperilauljatele: Hans Teetlausi fond, Mati Palmi fond, Marri Lehtineni fond, Miliza Korjuse laulustipendiumi fond ja Rahvusooperi fond. Lavakunstikooli üliõpilastele on suunatud Voldemar Panso fond, mis toetab õppereise.

    Taotlusi saab esitada E-ankeedi keskkonna kaudu ning täpsemad esitamise tingimused leiab Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond kodulehelt.