ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Uudised
New Public (UK) töötuba 23.10 EMTA SügisFestil
22.10.2018

23. oktoobril kl 19.30 toimub EMTA ooperistuudios (IV korrus) lavalise liikumise töötuba.

23. oktoobril kl 19.30 toimub unikaalne ja dünaamiline liikumise töötuba, mis uurib füüsilise transformatsiooni ning ansambli- ja partneritunnetuse tehnikaid. Töötoa viib läbi New Public (UK) trupp, mis koosneb The Royal Academy of Dramatic Art (RADA) Theatre Lab magistrikursuse vilistlastest. Töötuba on suunatud näitlejatele, tantsijatele jt etendajatele. 

Kestus 2 tundi.
Toimub EMTA ooperistuudios (IV korrus). 

Vajalik eelregistreerimine! Osalejate arv on 15 inimest. Piiratud arvul huvilistel on võimalik jälgida töötuba pealtvaatajana. 

Töötuba toimub EMTA SügisFest 2018 raames. 

SügisFesti lõpetab 24. oktoobril Londoni näitetrupi New Public sõnadeta etendus pealkirjaga “Lucid”. See naljakas ja kohati häiriv pilguheit unenägude maailma tuuakse publikuni, kasutades leidlikku kombinatsiooni helidest, füüsilisest teatrist ja sürreaalsest huumorist. Rohkem infot siin: https://ema.edu.ee/event/sugisfest-lucid/. 


Järgmise aasta sügisel avab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) uue rahvusvahelise magistriõppekava kaasaegsete etenduskunstide suunal. Õppetööd hakkavad läbi viima rahvusvaheliselt hinnatud etenduskunstnikud, lavastajad, koreograafid ja teatritrupid. 

"Juba õpingute ajal asutasid New Public liikmed oma trupi ja kohe pärast kooli lõpetamist tõid lavale ka oma esimese lavastuse “Lucid”, mida nüüdseks on mängitud mitmete festivalide ja teatrite lavadel ning mis on pälvinud palju kiidusõnu nii vaatajatelt kui ka kriitikutelt. 

New Public on suurepärane näide sellest, kuidas teatritrupp võib eksisteerida ja luua ilma lavastajata, ilma loomingulise hierarhiata, kombineerides kõigi trupiliikmete ideed üheks terviklikuks nägemuseks. 

EMTA uue magistriõppekava eesmärk on väga sarnane – koolitada etenduskunstnikke, kes suudavad luua ja leiutada ühtse trupina interdistsiplinaarses keskkonnas ja kes pärast õpingute lõpetamist on võimelised asutama oma trupi, et viia ellu oma loomingulist nägemust. See on põhjus, miks tänavusel SügisFestil tähistame uue õppekava avamist näitetrupi New Public lavastusega “Lucid”."
– Jüri Nael