ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Üldinfo » Uudised
Ametiühingud alustavad protestiaktsioonidega.
27.05.2009
TALO juhatuse pöördumine oma liikmesliitude, kõigi vastutustundlike ühiskonna liikmete poole.
Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon TALO, analüüsinud uue töölepingu seaduse jõustamisega kaasnevat ja valitsusepoolset jätkuvat tegutsemist seaduse ühepoolse, töötajatele oluliselt ebasoodsamas suunas muutmise nimel, on sunnitud tõdema, et kõik katsed lahendada olukord kolmepoolsete läbirääkimiste jätkamise tasandil – ei anna tulemust.

Keskliitude nõupidamistel kujunes üksmeelne seisukoht, alustada valitsuse mõjutamist väljaastumispoliitika abil.
Ametiühingud juhivad ühiskonna tähelepanu ohtlikule olukorrale, kus riigi esindajad ei tunnusta demokraatliku ühiskonna toimimispõhimõtteid, mis põhinevad partnerlusel ja sotsiaaldialoogil.
Riigi esindajad ei pea kinni alles sõlmitud kolmepoolsete lepingute täitmisest, astudes niimoodi kodanikuühiskonna heade tavade vastu.

Lähtudes eeltoodust, otsustasid EAKL ja TALO korraldada 3. juunil Toompea lossi ees protestimeeleavalduse ja 16. juunil streigi valitsuse poliitika vastu.

Väljaastumise sisulised nõuded on, et valitsus täidaks 23. aprilli 2008. aasta kolmepoolset kokkulepet töölepingu seaduse eelnõu kohta ja alustaks viivitamatult kolmepoolseid läbirääkimisi töölepingu seaduse ning töötuskindlustuse seaduse muudatuste rakendamise üle, lükates nende jõustamise edasi kokkuleppe saavutamiseni.

Ametiühingud peavad vajalikuks, et Riigikogu menetlusest võetaks tagasi Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonide algatatud töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu 512 SE.

Meeleavaldus algab Toompeal 3. juunil kell 14. Ametiühingud ootavad osa võtma ametiühingute liikmeid, töötajaid, kõiki Eesti inimesi, kes ei põhimõtteliselt nõustu valitsuse kodanikuühiskonna põhinõudeid ignoreeriva poliitikaga.

Lisainfo TALO juhatuse aadressilt.