ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Üldinfo » Uudised
Etenduskunstide arendusmaraton "Teatrikus"
07.03.2019

"Teatrikus" on teatri-, tantsu- ja etenduskunstide arendusmaraton, mis toimub sel kevadel Narvas. Fookuses on nüüdisaegsed etenduskunstid, innovatiivne tehnoloogia teatris ning äri ja kunsti suhe etenduskunstide kontekstis.

Teatrikus

Projekt algab avakonverentsiga, mis toimub 26. ja 27. aprillil Narva Vaba Laval. Esinevad eksperdid Eestist ja välismaalt: Imanuel Schipper (Rimini Protokoll, DE), Juri Muravitski (Teatr 18+, RU), Roman Dolžanski (Teater Natsii, RU), Tjaša Ferme (Transforma Theater, US), Svend E. Kristensen (Sew Flunk Fury Wit, DK), Margus Allikmaa (Vene teater), Priit Raud (Kanuti Gildi SAAL, Baltoscandal), Artjom Garejev ja Aleksandr Tavgen (Vene teater), Haide Männamäe, Toomas Tross ja Marek Demjanov (Piip & Tuut), Alissija Elisabeth Jetjukova (Kinoteater). Lisaks ettekannetele on konverentsil võimalik näha erinevate tehniliste innovatsioonide tutvustusi, kuulata ja osaleda aruteludel ning tutvuda Narvaga.

Konverentsile järgneb etenduste loomise periood, mille jooksul toimub Narvas kolm meistriklassi tunnustatud mentorite juhendamisel:
11. ja 12. mail lavastuse kontseptsioon. 
25. ja 26. mail lavastuse vorm.
8. ja 9. juunil lavastuse müük.

Loodud etendusi ja performance'e näidatakse 21. ja 22. juunil toimuval kokkuvõtval üritusel "Festikus". Parim loovgrupp saab auhinnaks õppereisi ühele Euroopa etenduskunstifestivalile.

Osalustasu grupina tervele distantsile (kuni 5 inimest)*:
140€ (registreerimine kuni 15. märts) / 180€ (registreerimine kuni 10. mai). 
Tasus sisaldub avakonverentsi programm, lõunasöögid ja kohvipausid konverentsi ajal, ekskursioon Narvas, kolm kahepäevast meistriklassi, toitlustus meistriklasside ajal, transpordi osaline kompensatsioon, võitjatele auhinnareis teatrifestivalile Euroopas.
* Soovitavalt võiks meeskonnas olla: näitleja, produtsent, lavastaja, turundaja, tehniline inimene.

Ühe ürituse osalustasu:
15€ (registreerimine kuni 15. märts) / 25€ (registreerimine kuni 25. aprill)
Tasu sisaldab: programm, lõunasöögid ja kohvipausid kahel päeval.

Täpsem info ja registreerimine: https://objekt.is/et/projects/teatrikus/

Lugupidamisega
Alexander Kuchmezov
projektijuht
58370782

Projekti korraldab SA Narva Loomeinkubaator OBJEKT, see on rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, EASi projekti "Loomemajanduse valdkonnasisese ning -ülese koostöö soodustamine visuaalse meedia arengu kaudu" raames.