ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Üldinfo » Uudised
Robert Marchand tuleb taas töötuba juhendama
08.01.2019

Austraalia režissöör R. Marchand tuleb taas töötuba juhendama. Neljandat korda toimuv CBI töötuba on mõeldud näitlejatele, režissööridele ja stsenaristidele. Töötuba toimub 8.- 12. veebruarini 2019 Uus 3 Tallinnas, Eesti Kinoliidus.

Töötuba algab Eesti Kinoliidu ruumides (Uus tn 3) 08. veebruaril kell 9.

Töötuppa registreerimiseks saada hiljemalt 25. jaanuariks 2019 oma foto, ingliskeelne CV ja lühike selgitus inglise keeles, milles selgitad, miks soovid töötoas osaleda.

E-mail: cbitallinn@gmail.com
Kontakt: Katrin Tegova, telefon +372 5650 2721
Töötoa hind: 650 € + km (780 eurot)
Varajane registreerumine (kuni 14. jaanuar 2019) 600 € + km (720 eurot)

Töötuba on inglise ja eesti keeles.

Character Based Improvisation (CBI) töötuba, mida juhendab Robert Marchand, on intensiivne töötuba professionaalsetele näitlejatele, režissööridele ja stsenaristidele. Töötuba keskendub tegelaskuju kesksele improvisatsiooni protsessile (Character Based Improvisation Process - CBI), mis põhineb elatud reaalsusel. CBI uurib tegelaskuju emotsionaalset ja psühholoogilist seisundit läbi mitmete erinevate olukordade. Selle protsessi looja ning tuntuim kasutaja on briti režissöör Mike Leigh (“Naked”, “Happy Go Lucky”, “Secrets and Lies”). CBI aitab luua detailseid, kompleksseid ja ehedaid tegelaskujusid. Meetodit saab edukalt kasutada üksikisiku- ja grupistseenides, töötamisel valmis stsenaariumitega ning ka improviseeritud draamas.

Robert Marchand on enam kui 25-aastase kogemusega auhinnatud Austraalia filmirežissöör ja õppejõud. Ta on saanud arvukaid auhindu, sh neli Austraalia Filmiinstituudi auhinda. Marchand on Austraalia juhtiv CBI ekspert. 1993. aastal alustas ta CBI protsessi õpetamist Austraalia Riiklikus Filmi- ja Televisiooniakadeemias. Ta on juhendanud enam kui 100 CBI töötuba näitlejatele, režissööridele ja autoritele Austraalias, Uus-Meremaal, Vietnamis ja Euroopas.

Varasemates Eestis korraldatud töötubades on osalenud Kersti Heinloo, Rea Lest-Liik, Jan Uuspõld, Rain Tolk, Gert Raudsep, Andres Maimik, Tanel Toom, Tiina Tauraite, Karin Rask, Erki Laur, Maarja Mitt, Moonika Siimets, Karl Robert Saaremäe jpt.


Töötoast lähemalt

CBI töötoas saab osaleda maksimaalselt 10 näitlejat ja 5 režissööri. Tänu sellele saab Robert pühendada igale osalejale individuaalset tähelepanu. Enne töötoa algust arutab Robert iga näitlejaga läbi, millise tegelaskuju näitleja luua võiks või kuidas juba olemasolevat tegelaskuju põhjalikumalt välja arendada.

Esimesel päeval antakse ülevaade CBI protsessist tervikuna, arutatakse peamisi reegleid tegelaskuju loomise juures ning näitejad alustavad tööd oma tegelaskujude väljaarendamisega. Teine päev algab baas-improvisatsioonidega, mis ehitavad tugeva vundamendi järgmisteks päevadeks. Detailselt uuritakse tegelaskuju tausta ja tähtsaid inimsuhteid. Kolmandal ja neljandal päeval veedavad näitlejad juba palju pikemat aega karakteris, tundes seda, kuidas nende tegelaskuju võtab vastu väljakutseid, saab hakkama moraalsete dilemmade, traumade ja teiste eluliste kogemustega. Viimasel töötoa päeval juhitakse need arengud dramaatilise kõrgpunktini. Sellele järgneb töötoa kogemuste kokkuvõte ja tagasiside.

cbiactorworkshops.com
facebook.com/CBIBerlin
https://www.youtube.com/watch?v=lt8vGYz-k4A