ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Liikmed Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Näitlejad » Liikmed
 

Vallo Kirs

CV ja portfoolio

Curriculum vitae

 

 

Nimi:              Vallo Kirs

Sünniaeg:       23.11.1987

Sünnilinn:      Rakvere

Aadress:         Kauba 7-9,Viljandi 71003

E-post:           vallokirs@gmail.com

Telefon:          +372 52 998 35

Emakeel:       eesti

 

Hariduskäik:

 

2009 - 2013                            TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

                                               Etenduskunstide osakond

                                               Lavastaja ja näitleja eriala

 

2007 - 2009                            Tartu Ülikool

                                               Filosoofia teaduskond

                                               Ajaloo eriala

 

1995 - 2007                            Rakvere Gümnaasium

 

 

Töökäik:

 

2013 -                                     Viljandi Ugala Teater

                                               näitleja ja lavastaja

 

 

LAVASTAJANA:

 

2019                HAPKOMAH/J.Ashilevi "Kuidas minust sai HAPKOMAH", Ugala Teater

 

2019                J.P.Sartre/T.Parksepp "Kinnine kohus", Rakvere Teater

 

2016                A.H.Tammsaare/U.Lennuk ”Kõrboja perenaine”, Ugala Teater

 

2015                U.Lennuk ”Ema oli õunapuu”, Ugala Teater

 

2014                J.Steinbeck ”Hiirtest ja inimestest”, Tallinna Linnateater

 

2014                C.Goldoni ”Kahe isanda teener”, Ugala Teater

 

2013                A.H.Tammsaare/T.Parksepp ”Vanad ja noored”, Ugala Teater

 

2012                F.Dostojevski/T.Parksepp ”Idioot”, TÜVKA/ Ugala Teater

 

2012                S.Sepp/V.Kirs ”Järve saladus”, (Viljandi Hansapäevade avalavastus), Viljandi Kultuurimaja

 

2012                E.Gide/V.Kirs ”Prometheust oodates”, TÜVKA/ Rakvere Teater

 

2011                T. Egner/V.Kirs ”Kardemoni linna röövlid”, TÜVKA/Ugala Teater

 

2010                M.Unt/V.Kirs "Kokku Tulek" (M.Unt “Goodbye baby” ainetel), Tartu Lille Maja/ Genialistide klubi

 

2010                A.Gailit/K.Adov/V.Kirs “Narkissos”, TÜVKA/ Tartu Teatritehas/ Ugala Teater/ Drakadeemia

 

2009                M.Unt/V.Kirs ”Phaeton”, Tartu Teatritehas

 

2008                V.Kirs/E.Kask/P.Rästas ”Kõige suurem sõber”, Teater Nu-Unioon/ Rakvere Teater

 

NÄITLEJANA:

 

2020    Inspektor Hewitt      Alan Bradley "Piruka magus põhi" Taavi Tõnisson, Ugala Teater

 

2019    August, punaväelane, Maltsaar, külapeoline     E.Raud "Etturid" Taago Tubin, Ugala Teater

 

2018    Toomas           Urmas Lennuk "Meistrite liiga" Tanel Ingi, Ugala Teater

 

2018    Dr.Fosfor,Lankaster Lemon ja Pistrik   E.Linklater "Tuul kuu pealt" M.Palm, Ugala Teater

 

2018    Aivar               Mihhail Durnenkov ”Hipide revolutsioon” J.Kvjatkovski, Ugala Teater

 

2017    Binnings          Tennessee Williams ”Orpheus allilmas” I.Vihmar, Ugala Teater

 

2017    Jürgen             Janis Balodis ”Nagu Soomes, aga veel parem” V.Silis, Ugala Teater

 

2017    Saare Sonn      Urmas Lennuk ”Kuningas Lembitu” P.Maasik, TeMuFi

 

2017    Rodrigo           Pedro Calderon de la Barca ”Nähtamatu daam” L.Peterson, Ugala Teater

 

2016    Isa, väravavalvur ja jääkaru   L.Frank Baum ”Võur OZ” R.Ramul, Ugala Teater

 

2016    Nathan ja Piimamees  H.Bergmann ”Vanaema ja issandjumal” S.Pukk, Ugala Teater

 

2016    Paul                 (rühmatööna valminud) ”Krimka!” H.Männamäe ja T.Tross, Ugala Teater

 

2015    Marco              M.Algus ”Kaheksajalg”, M.Algus, Ugala Teater

 

2015    Nuuskurkoer Nuhik ja Mutt               G.Rodari ”Cipollino seiklused”, K.Toots, Ugala Teater

 

2014    traagik             T.Stoppard ”Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”, Ü.Saaremäe, Ugala Teater

 

2014    Brighella                     C.Goldoni ”Kahe isanda teener”, V.Kirs, Ugala Teater

 

2013    erinevad rollid             M.Pihla/Adeele Sepp/trupp ”Y-Generatsioon”, A.Sepp, Ugala Teater

 

2013    Gneomar                     T. Õnnepalu “Sajand”, M.Kasterpalu, Ugala Teater

 

2013    erinevad rollid             (rühmatööna valminud) “Unista!tud!”, M.Palm, Ugala Teater

 

2011    Kalkun                        G.Stiles ”Inetu”, K.Komissarov, Ugala Teater

 

2011    Zaiid, Peep, Olav, Saša, Johannes     M.Karu ”Nullpunkt”, J.Juhanson, Rakvere Teater

 

2011    erinevad rollid            V.Pelevin ”Kollane nool”, M.Koldits, Ugala Teater

 

2010    Perepoeg                     A. Luup “Piloot”, A.Luup, Ugala Teater

 

 

ROLLID FILMIDES JA TELEVISIOONIS:

 

2017    Ilmar Laumeri    Teleseriaal "Kättemaksukontor", Rež Ain Prosa

 

2017    Tom                 BFM lühifilm “Armastus?”, Rež Anil Kapur

 

2017    Albert               Teleleseriaal "Lotte lood", Rež Ain Mäeots

 

2013    Paju                 Teleseriaal “Ment”, Rež. Ergo Kuld

           

2012    Theseus           BFM lühifilm “Härjasilmad”, Rež. Heinrich Sepp

 

2010    Kaspar             Teleseriaal “Klass: Elu pärast”, Rež. Ilmar Raag

 

2009    Paul                 BFM lühifilm ”Krantsid” Rež. Sutharsan Bala

 

2007    Kaspar             Film “Klass” Rež. Ilmar Raag

 

2006    Ott                  BFM lühifilm ”Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas” Rež. Rasmus Merivoo

 

 

TUNNUSTUSED:

 

2017                Ugala teatri publikupreemia ”Kuldõun” – lavastaja, ”Kõrboja perenaine”

 

2015                Kristallkingakese auhind – Lavastused ”Idioot”, ”Vanad ja noored” ja ”Kahe isanda teener” (kõik Ugala teatris) ning ”Hiirtest ja inimestest” (Tallinna Linnateatris).

 

2013                Ugala kolleegipreemia – lavastaja ”Vanad ja noored”

 

ERIALANE ENESETÄIENDUS:

 

2015                Ilja Ehrenburgi Tallinnas toimunud nädala ajane workshop

 

KUULUMINE ORGANISATSIOONIDESSE:

 

2013 - ...         Ugala teatri loomenõukogu liige

2013 - ...         Eesti Teatriliidu liige

 

 

VÕÕRKEELTEOSKUS:

 

Inglise keel – kõnes väga hea, kirjas hea, arusaamine väga hea

Vene keel  – kõnes keskmine, kirjas vähene, arusaamine hea

 

AUTOJUHILOAD:

 

B-kategooria (alates 2007), isikliku auto kasutamisvõimalus

 

Loomeregister (viimased kolm aastat)

Kuupäev Teos Roll Autor Lavastaja Teater
14.03.2019 Etturid August, punaväelane, Maltsaar, külapeoline Eno Raud Taago Tubin Ugala Teater
17.11.2018 Meistrite liiga Toomas Urmas Lennuk Tanel Ingi Ugala
06.04.2018 Tuul kuu pealt Pistrik, Lancaster Lemon, Doktor Fosfor Eric Linklater Marika Palm Ugala
03.02.2018 Hipide revolutsioon Aivar Mihhail Durnenkov Juri Kvjatkovski Ugala teater