ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Uudised
Eesti Näitlejate Liit kuulutab boikoti Venemaa ja Valgevene teatri- ja filmitegijatele
02.05.2022

Näitlejate Liit kuulutab välja boikoti Venemaa ja Valgevene teatri- ja filmitegijatele

Eesti Näitlejate Liit kuulutab boikoti Venemaa ja Valgevene teatri- ja filmitegijatele


Märtsis saatis Ukraina Teatriliit rahvusvaheliste organisatsioonide ja liitude poole petitsiooni, et kaitsta oma riigi teatrit purustamise ja lõpliku hävingu eest. Palvekirjas kutsuti üles peatama koostöö Vene teatritegelastega, kes ei ole avalikult hukka mõistnud Venemaa sõda Ukraina vastu, arvata nad välja rahvusvaheliste festivalide, konkursside ja/või projektide nimekirjadest ning piirata kuni täieliku esinemiskeeluni Venemaa teatrite etendusi ja ringreise kõikides kohtades.


28. veebruaril peatas Kultuuriministeerium riikliku kultuurikoostöö Venemaaga. Kultuuriminister toonitas, et kui mõni kultuuriasutus või spordiorganisatsioon soovib Venemaa või Valgevenega ühiseid projekte teha, siis meie ühiskonnas on neil vabadus ise otsustada. 


8. aprillil palus Tallinna abilinnapea Kaarel Oja valitsusel kehtestada riiklikud sanktsioonid Venemaa agressiooni Ukrainas õigustavatele inimestele, mis välistaks nende Eestisse pääsemise ja siinse tegutsemise. 16. aprillil vastas välisminister Eva-Maria Liimets, et ei toeta eraldi nimekirjade koostamist ning arvas, et sanktsioonid probleemi sisulist poolt ei lahendaks.


21. aprillil kuulutasid Eesti ja Läti parlamendid Venemaa tegevuse Ukrainas genotsiidiks. Samal päeval kinnitas Vabariigi Valitsus, et Eestisse ei lubata Venemaa agressiooni ja Putini tegusid toetavaid Vene ja Valgevene esinejaid ning kultuuritegelasi.


Agressorriigi kultuuritegelaste aktiivne kollaboratsionism kuritegeliku keskvõimuga tuleb üheselt hukka mõista ning igasugune Putini režiimi toetavate isikutega on välistatud.


Kuid sellest ei piisa. Mäletame, milleni viis passiivne kollaboratsionism Natsi-Saksamaal.


Eesti Näitlejate Liit kuulutab välja boikoti Venemaa ja Valgevene teatri- ja filmitegijatele, kes pole avalikult hukka mõistnud Venemaa sõda Ukraina vastu. Igasugusest koostööst teatri- ja filmitegijatega, kes pole avalikult sõda hukka mõistnud, tuleb keelduda.


Eesti Näitlejate Liidu juhatus