Eesti-Soome maavõistlusel olid osavamad väravakütid Eesti näitlejad

08.06.2023

Esmaspäeval leidis Viljandi järve äärsel kunstmuruväljakul aset Eesti-Soome maavõistlus, kus pallilahingusse läksid nende kahe riigi näitlejad.

"Ajalugu soosib eestlasi ja ehk koduväljak ka," ütles enne mängu algust Ugala teatri näitleja Vallo Kirs, kes traditsioonilise jalgpallimatši toimumise eest sel korral hea seisis.

 

Esimesed kaks väravat lõi Eesti koondis kohe kärmesti mängu alguses, kuid siis said ka soomlased hoo sisse ning vaheajale mindi tulemusega 4:2 kodumeeskonna kasuks. Teisel poolajal jätkus eestlaste edu ja nagu Kirs meenutas, oli lõpptulemuseks 9:2 või 8:2.

Eesti ja Soome näitlejate sõpruskohtumised on pika ajalooga: esimesed matšid said teoks juba 1930. aastatel. 1994. aastal peeti üle pika aja taas esimene mäng ja nii on need üle aasta või igal aastal järjepidevalt aset leidnud. 

 

Et viimatise mängu ajaks vormi ajastada, olid Eesti meeskonna liikmed, kelle seas oli peale ugalalaste näitlejaid ka Tallinnast, Tartust ja Pärnust, teinud ühistrenne ning Kirsi sõnul kohe päris agarasti. "Meil on selline pühapäevane jalgpallitrenn Tallinnas. Kevadel saime kokku nii 8–10 korda."

​Kirs ise mängib ka võistkonnas Viljandi Tulevik III ning selle ridadest on aeg-ajalt teisigi Ugala näitlejaid läbi käinud. Esmaspäeval olid lisaks temale kohalikest palliplatsil kultuuriakadeemiast sirguvad noored Theodor Tabor ja Samuel Pilpak ning varumeeste pingil istus Ugala trupijuht Karl Kena.

 

Võidukalt lõppenud kohtumise kohta tähendas Vallo Kirs, et ega see tulemus nii kindel olnud. "Tean, et soomlastel oli keerukusi meeskonna komplekteerimisel ja väga palju vahetusi ei olnud – nii ka meil," nentis ta. "Aga meil on peale tulemas väga head noored, kes on omal ajal tõesti tõsiselt jalgpalliga tegelenud."

 

Ilmunud 06.06.2023 ajalehes "Sakala"

Sigrid Koorep, Elmo Riig

Sulge

...