Kokkuvõte jaanuari tegevustest

01.02.2023

Liidu juhatus kohtus jaanuaris kahel korral (9. ja 30. jaanuaril). Mõlemal koosolekul oli põhiteemaks kohtumine Filmitööstuse KLASTRIGA kollektiivlepingu sõlmimise eesmärgil. Esimene kohtumine toimus klastriga 19. jaanuaril ning siis oli teemaks teavitamiskohustuse täitmine. Soovime jõuda lepinguni hiljemalt 30. juuniks 2023. Lisaks ENL esimehele ja tegevjuhile oleme kaasanud kohtumistele meie esindaja vandeadvokaat Priit Lätti.

 

Selleks, et käesoleval aastal oleks produtsendiga lepingutingimuste läbirääkimine lihtsam palun andke esimesel võimalusel teada 2023 aastal töösse minevad projektid.

 

Vabakutseliste loometoetuse osas on positiivse kinnituse saanud 21 taotluse esitajat. Kultuuriministeerium välja andnud käskkirja, mille järgi võiks raha jaguda umbes 25-26 taotluse jaoks, kuid hetkel ei ole raha veel Liidu kontole laekunud. Alustame maksetega esimesel võimalusel.

 

Eesti Näitlejate Liidu poolt esitati Riiklikule kultuuripreemiale Mare Tommingas ja Lembit Peterson elutööpreemia kategoorias ning Risto Joost aastapreemiale.

 

Eelmise aasta lõpus valiti Näitlejate Liidu uued auliikmed – Kalju Orro, Külliki Saldre ja Tatjana Manevskaja. Õnnitleme!

 

Tervitame Liidu uusi liikmeid – 2022 aasta lõpus võeti vastu Maria Ehrenberg ja Karis Trass.

 

Pildil on ENL uued liikmed Maria Ehrenberg (vasakul) ja Karis Trass (paremal)

 

 • 0. Pilt
 • 1. Pilt
 • 2. Pilt

Piltidel:

 1. Auliikme diplomi üle andmine Kalju Orrole Tallinna Linnateatris detsembris 2022.
  Foto autor Siim Vahur
 2. Auliikme diplomi üleandmine Külliki Saldrele Vanemuise teatris detsmbris 2022
  Foto autor Heikki Leis.
 3. Auliige Tatjana Manevskaja.
  Foto autor Siim Vahur
Sulge

...