Näitlejate Liidu uued liikmed

26.08.2022

Näitlejate Liidu juhatus võttis 8. augustil vastu neli uut liiget: Maria Teresa Kalmet, Hardo Adamson, Karel Käos ja Valentina Voinova.

 

Pildil vasakult: Valentina Voinova, Maria Teresa Kalmet, Hardo Adamson ja Karel Käos

Näitlejate Liidu juhatus võttis 8. augustil vastu neli uut liiget: Värskelt Lavakoolist Lembit Petersoni ja Indrek Sammuli käe alt välja lennanud Maria Teresa Kalmet, Hardo Adamson ja Karel Käos ning B. Šukini Teatriinstituudi Moskvas ja The Lee Strasbergi ja Filmi Instituudi Los Angelese lõpetanud Valentina Voinova.

 

Valentina Voinova: Moskvast pärit Valentina on teinud näitlejatööd Venemaal ja USA-s ja nüüd soovib kanda kinnitada Eesti teatri- ja filmimaastikul. Mitmekülgne noor näitlejanna, kes oskab tantsida, vibu lasta, tunneb vehklemist ning lavavõitlust, mängib piljardit, ratsutab ja sõidab lumeleauaga. Viimane töö Eestis on resizöör Ove Mustingu filmis “Kalev”, mis septembris kinodesse jõuab.

 

Maria Teresa Kalmet: Lõpetas EMTA Lavakunstikooli ning on lisaks ennast täiendanud Tanel Toomi (2022) ja Päivi Hartzell filminäitlemise (2019) töötubades. Viimased rollid lavakoolis olid lavastustes „500 aastat lauluga. Madigalist stepini“ (lavastaja Riina Roose, EMTA Lavakunstikool ja Arvo Pärdi keskus) ja „Sihtisid pole sel sillal“ (M. Rajas, I.Koff ja J.Liiv, Eesti Noorsooteater ja EMTA Lavakunstikool). Suvi möödus filmivõtetega Läänemaal, kus Maria Teresal oli kanda Miina roll filmis “Vigased pruudid”. See Eduard Vilde jutustusel põhinev film peaks kinolinale jõudma 2023 aasta sügisel. Augustis liitus Kalmet Theatrumi trupiga.

 

Hardo Adamson: Tõrvast pärit muusika ja tantsuhuviline noormees, kes äsja lõpetas lavakunstikooli ning edasi jätkab vabakutselisena. Enda kohta kirjutab nii: Teatripisikuga nakatati mind juba esimest klassist peale ning see kirg on minus aina kasvanud. Viimati osalesin 1Teatri lavastuses "Vihmameister" kus mängisin vihmameistrit Bill Starbuck'i (see oli ühtlasi ka minu esimene töö iseseisva näitlejana). Kellel nägemata jäi, see ei pea muretsema - seda mängime ka järgmise aasta suvel Ohtu mõisas. Hetkel on käsil lavastus "Lennart. Pöördtooliaastad" mida lavastab Karl Laumets ning mis esietendub 16.oktoobril Viimsi Artiumis.

 

Karel Käos: Audentese spordikooli lõpetanud ja Eesti koondist rahvusvahelistel kergejõustikuvõistlustel kõrgushüppes esindanud noormees, kellega või „pruuki Võro kiilt“. Modellitööga reisinud Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas ning teinud koostööd firmadele nagu Dolce&Gabbana, Giorgio Armani, Samsung, FILA ja Adidas. Enda kohta kirjutab, et tagasi Eestisse kutsuski just näitlemismaailm, kodutunne ja hindamatu võimalus õppida lavakas meistrite käe all. Esimeseks paberitega näitleja tuleristseks oli Võrus etendunud suvelavastus "Rannatare". Nüüd käib töö novembris esietenduva lavastusega Theatrumis.

Sulge

...