Tervitame uusi noori kolleege!

12.10.2022

Septembris ja oktoobris sai Näitlejate Liit juurde 9 noort näitlejat.

 

Pildil ülevalt vasakult paremale: Tuuli Maarja Põldma, Jaan Tristan Kolberg, Hardi Möller, Alden Kirss, Jass Kalev Mäe, Maarja Mõts, Merlin Kivi, Margaret Sarv ja Siret Tuula

Tuuli Maarja Põldma: Lõpetasin kevadel Lavakunstikooli. Sellel suvel mängisin Kolga mõisas lavastuses „Ma armastasin sakslast“ – Erikat. Hetkel katsetan kätt filmivaldkonnas.

 

Jaan Tristan Kolberg: Ma lõpetasin 2022 kevadel EMTA lavakunstikooli 30. lennu. Siit jätkan vabakutselise näitlejana. Praegu on käsil koostöös Theatrumiga "Armastuse orjad", mis esietendub Tallinna Raekojas ja Viimsi Draamateatri "Meelespea", mis esietendub Viimsi Artiumis. Järgmise aasta algusest alustan tööd A. Ostrovski "Süüta süüdlastega" Rakvere Teatris. Elu on ilus!

 

Hardi Möller: Selle aasta kevadel lõpetasin lavakunstikateedri 30. lennu. Esimesed koolijärgsed lavastused:  “Serafima ja Bogdan”, Tartu Uus Teater, püstolroll “Lood”, Tartu Uus Teater. Tulevased lavastused: “Plekktrumm” Eesti Noorsooteater, “Kauboid ja Vampiirid”, Tartu Uus Teater. Tahaksin väga end proovile panna filmivaldkonnas. Mängin saksofoni ja akordionit ning pisut ka klaverit, kitarri ja klarnetit. Harrastan jõutrenni sangpommide ja keharaskusega.

 

Alden Kirss: Lõpetasin sel kevadel EMTA- lavakunstikooli XXX lennu, näitleja erialal ning olen alates 01.08.2022 Ugala teatri näitleja. Viimased rollid: Aramis Ugala teatri suvelavastuses "Kolm musketäri" ja osatäitja lavastuses "Kolm ahvi". Hooaja jooksul saab mind veel näha "Laste hotellis", mis esietendub jaanuaris ja Shakespeare'i "Kaheteistkümnes öös"​, mis esietendub kevadel.

 

Jass Kalev Mäe: Olen sündinud Hiiumaal ning kasvanud Viljandis. Õppinud ühe aasta Tartu Ülikoolis teoloogiat ning sel kevadel lõpetanud EMTA lavakunstikooli 30. lennu. Alates augustist töötan Ugala teatris, kus olen kaasa teinud kahes lavastuses: Alexandre Dumas "Kolm musketäri" (lavastaja Tanel Jonas) ja ühisloominguna sündinud "Kolm ahvi" (lavastaja Ringo Ramul).

 

Maarja Mõts: Olen pärit Viljandimaalt, Karksi külast. Pärast lavakooli lõpetamist liitusin Ugala teatri trupiga. Minu esimene roll on septembri alguses esietendunud Andres Noormetsa lavastuses "Kirsiaed".

 

Merlin Kivi: olen lõpetanud enne lavakooli Tartu Ülikooli filosoofia eriala ja Heino Elleri Muusikakooli rütmimuusika laulu eriala. Muusikal on teatri kõrval minu elus oluline koht ning mind kõnetab nende kahe maailma ristumine kunstis. Alates augustist 2022 kuulun Theatrumi truppi ning esimese näitlejatööna jõuab lavale Raekoja saalis etenduv Shakespeare’i sonettidel põhinev “Armastuse orjad”.

 

Margaret Sarv: Lõpetasin läinud kevadel EMTA lavakunstikooli 30. lennu. Alates augustist töötan Ugala teatris näitlejana. Hiljuti esietendus lavastus "Kolm ahvi", mis oli minu esimeseks tööks Ugalas.

 

Siret Tuula: Viimane lavastus, milles mängisin oli Jaanus Nuutre lavastatud "Kuninganna ja viinakurat", mis etendus suvel Käsmus ning minu kanda oli noore bravuurika kapteniproua, Manona, roll. Sügisest läksin õppima Soome näitlejate akadeemiasse (FAA). Loodan sealt saada uusi avastamisi nii enda kui teatri kohta ning võimalust rakendada seda edaspidi ka teatrilavadel ning kaamerate ees. Ajapikku olen hakanud mõistma, et kuigi õnnefaktorit ei saa elus alahinnata, siis oma unistusi ei tasu vaikselt taskusse unistada, vaid tuleb julgeda küsida ja ustele koputada.

Sulge

...