ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Üldinfo » Uudised
Stsenaristide Gildi koolitus 20.oktoobril: The Comic Toolbox
15.08.2019

20. oktoobril toimub Nordic Hotel Forumis Jon Vorhausi komöödikirjutamise meistriklass

The Comic Toolbox: komöödia meistriklass Tallinnas

 

20. oktoobril toimub Tallinnas Nordic Hotel Forumis Hollywood’i veteranstsenaristi John Vorhausi komöödiakirjutamise meistriklass; ürituse korraldajaks on Eesti Stsenaristide Gild.

 

John Vorhaus on stsenarist, kirjanik ja koolitaja, kes on töötanud ja õpetanud 35 riigis ning loonud ja kirjutanud mitmeid teleseriaale. Eesti publikule on tema filmograafiast vast enim tuntud “Tuvikesed” ehk “Married… with Children”, mille juures on John töötanud nii stsenaristina kui ka juhtinud seriaali Vene ja Bulgaaria versioonide writers’ room’e. Johni õpikut “The Comic Toolbox: How to be Funny Even if You’re Not” on trükitud viis tiraaži.

 

John Vorhausi meistriklass tutvustab komöödia tööriistu, karaktereid, loo ja stseeni struktuuri ning stsenaristide, produtsentide ja teiste loomeprotsessis osalejate vahelisi koostöövorme. Koolitaja sõnul ei sõltu komöödia ei maagiast, inspiratsioonist ega andest – tegemist on lihtsate reeglite ja struktuuridega, vahenditega, mida kõik saavad kasutada. Koolitusele on oodatud nii stsenaristid, püstijalakoomikud kui ka kõik teised, kes tahavad õppida huumori kasutamist olenemata loo vormist. Koolitus on inglise keeles.

 

Eesti Stsenaristide Gild loodi 2018. aasta augustis eesmärgiga edendada professionaalset stsenaristikat. Juunis 2019 sai ESG Euroopa Stsenaristide Föderatsiooni kandidaatliikmeks. Gildi tulevikuplaanid sisaldavad erinevate täiendkoolituste ja stsenaariumiarendustöötubade korraldamist. Infot meie tegevuse ja koolituste kohta leiab uudiskirjast, mille saab tellida meie kodulehel stsenaristid.ee.

 

Koolitus toimub
20. oktoobril kell 10.00 – 18.00
Nordic Hotel Forum, Viru väljak 3

 

Lisainfo ESG kodulehel.

 

https://stsenaristid.ee/teated/the-comic-toolbox-john-vorhausi-meistriklass-tallinnas/#more-921


Kontakt: leanajalukse@stsenaristid.ee