ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Uudised
Filmiõhtute sari: Eesti filminäitlejad.
17.10.2011
RÄÄGI, MÄLU!
Oktoober 2011 – detsember 2012, Kinos Sõprus ja Athena kinos.
Räägi, Mälu! on vertikaalne sööst minevikku! Meie keskel on palju lugusid, ent veel enam ülestähendamata lugusid. See on meie kultuurimälu, mis väärib talletamist. Eesti filminäitlejate sari kino Sõprus eestvedamisel (koostöös Athena kino, Eesti film 100 ja Tallinnfilmiga) seda püüabki; püüda kinni katkeid Eesti filmimälust, elavdamaks, avardamaks ning jagamaks huvi, kogemusi, teadmisi.. ehk koguni mõistmist.


Avalöögi teeb kinos Sõprus 23. oktoobril kell 18:00 Evald Hermaküla filmiõhtu.

Evald Hermakülast kõnelevad Hendrik Toompere juunior ning Tõnu Tepandi, mõlemad tunnustatud Eesti näitlejad, lavastajad ja teatripedagoogid.

Ekraanil, Tõnu Virve "Surmatants", 1991. Freyja Film.

Ajaloolise mängufilmi „Surmatants“ juhatavad sisse Einar Laigna, filmi konsultant keskaja kultuuri ja tekstide osas, ning režissöör, lisaks (au)hinnatud filmi- ja teatrikunstnik, Tõnu Virve.


Räägi, Mälu! toob ilmutusi ajast, mida paljud enam ei mäleta või ei saa mäletada, ajast, mis vajab nüüdseks juba kommentaari. Ent et filmid on elavate inimeste loodud, on kõige parem, kui nad räägivad sellest ise. Ja kõigest muustki.

Fookuses on linateosed, mis on valminud enne 1990.aastate algust (k.a), ning valik tolleaegseid ekraanitähti, kes annavad ühtlasi alge (sisu ja suuna) igale konkreetsele õhtule.
Üritused juhatab sisse umbes tunniajane sõnaline osa, täis meenutusi inimestest, ajast, elamise- ja kinokunstist läbi näitlejate ning nende kolleegide. Sõna ilmestavad lõiked filmirollidest. Mängufilmile, mis linastub ühtlasi näitena näitleja(te) loomingust, eelneb ajaloolis-kultuurilist konteksti selgitav kommentaar.

Kõik filmid linastuvad 35mm filmilindilt.

Evald Hermaküla filmiõhtu Athena kinos 31.10. 2011, 18:30
Külaliste koosseis võib Tallinnas ja Tartus erineda.

Ürituse piletid kinos Sõprus:
Tavapilet hinnaga 5€, sooduspilet hinnaga 4.15€. Näitlejate Liidu liikmetele 3.50€
Kõik piletid saadaval kino Sõprus kassas ja Piletilevis.

Lisainfo:
Anna-Liisa Liiskmaa
+372 555 411 89
Email: annaliisa@kinosoprus.ee
http://www.facebook.com/raagi.malu
www.kinosoprus.ee
www.athenakino.ee