ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Uudised
Head rahvusvahelist teatripäeva
27.03.2021

Rahvusvahelise teatripäeva läkitus ja saade ETVs kl 21:35

Kallid kaasteelised!


Täna tähistame rahvusvahelist teatipäeva ja kuigi füüsiliselt eraldi, oleme siiski ühises aegruumis kogu maailma etenduskunstnikega, kellest väga paljud ei saa tänasel päeval oma põhitööga tegeleda. 

 

Teatripäeva läkituse on tänavu kirjutanud näitleja Helen Mirren.

On olnud väga raske aeg elava etenduskunsti, näitlejate, tehnilise personali ja naiste jaoks, kes on pidanud võitlust sellel professionaalsel alal, kus on niigi palju ebakindlust.

Võib-olla on pidev kindlusetus aidanud teatriinimestel epideemiale vapramalt vastu pidada.

Nende kujutlusvõime on leidnud praegustes uutes oludes nutikaid, paeluvaid ja liigutavaid võimalusi suhtlemiseks, seda loomulikult interneti abil.

Niikaua kui inimesed on elanud meie planeedil, on nad üksteisele alati lugusid rääkinud. Imeline teatrikunst elab nii kaua, kui kaua me siin Maa peal elame.

Kirjanike, kunstnike, tantsijate, lauljate, näitlejate, muusikute ja lavastajate loomingulised tungid ei lase end kunagi maha suruda ja puhkevad lähimas tulevikus taas õitsele uue energia ja uuenenud arusaamaga maailmast, mis on meie ühine kodu.

Ma ei malda oodata!


Tõlkinud Anu Lamp

 

---


Kell 21.35 on ETV eetris teatripäeva erisaade, kus kuulutatakse välja Eesti teatri auhindade tänavused laureaadid.

Saate valmistasid ette Eesti Rahvusringhääling, Eesti Teatriliit ja Eesti Etendusasutuste Liit. Saate režissöör on Elo Selirand, toimetaja-saatejuht Reet Weidebaum.

Eesti teatri auhindadega kaasnevad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiad. Samuti antakse laureaatidele Ivo Lille loodud „Theodori silm“, mille väljaandmist rahastab Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, või Vaike Pääsukese kujundatud aukiri.

 

Lugupidamisega

Tõnn Lamp

Näitlejate Liidu esimees