ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Uudised
Klouni improvisatsiooni treening 15. detsembril Tallinnas
26.11.2018

15. detsembril kell 13:00-15:30 toimub Tallinnas, Tööstuse 13, klouni improvisatsiooni treening.

Tere tere!


15. Dec. 1300 - 1530, Tallinn
Rohkem info ja bron : https://fienta.com/et/bcww-clown-workout-15-dec

ÕPETAJA: CASPAR SCHJELBRED
Sündinud Taanis (1979), kasvanud Rootsis, alates 1999. aastast pariislane. Spetsialiseerunud füüsilisele teatrile (kloun/miim) ja improvisatsioonile. Sooloesineja etendusega "PLAAN C" alates 2012. aastast (Pariis, Brüssel, Montreal, Sofia, Gothenburg ja Austraalia/Uus-Meremaa tuur). 2018. aastal lõi koos HaHaHa Impro Teatriga (Sofia, Bulgaaria) etenduse "AVANT-GARDE". Improvisatsioonilise teatri The Improfessionals liige alates 2001. aastast (kunstiline juht 2008-2014). Õpetab regulaarselt Impro Academy's Pariisis alates 2006. aastast ja on vabakutseline IMPRO SUPREME õpetaja üle maailma alates 2010. aastast: Põhja-Ameerika(New York, Montreal), Euroopa (Amsterdam, Brüssel, Rooma, Sofia), Aasia (Singapurg), Austraalia (Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane, Canberra). Ira Seidensteini õpilane ja partner (International School for Acting And Creativity - ISAAC)

IMPRO SUPREME on näitlemine läbipõimunud klouni ja miimiga - teater, mis põhineb indivisuaalsel loovusel ja füüsilisele väljendusel.


Töötoas keskendume puhtale klouni improvisatsioonile, mis on erinev sellest, millega oleme harjunud traditsioonilises teatris ja komöödias (improviseeritud või mitte). See on lihtsam, otsekohesem ja vabam ja mis kõige tähtsam - selles pole mingit vajadust midagi leiutada või välja mõelda selleks, et improvisatsiooni "tööle" panna. Lihtsalt kasuta seda, mis juba olemas on. Tee seda, mida sa juba teed.

 

KÕIGEPEALT REAALSUS
Keha, liikumine, tunne, suhtumine ja žest on põhilised asjad, millega me mängima hakkame.
• kasutades keha loova tööriistana
• nähes ja tundes, mis toimub (väljas/sees)
• suhestudes otse publiku ja lavapartneritega
• eriline fookus: sisenemistel, väljumistel, kõndimistel
• soolo ja duo improvisatsioonid (struktureeritud ja vabas vormis)

 

TÕESTATUD MEETOD
Treening baseerub Seidensteini meetodil ja järgib Nelja artikulatsiooni treeningu kava.

Töö on sobilik kõigile esinejatele: näitlejatele, klounidele, komödiantidele, miimidele, tantsijatele.

 

SEIDENSTEINI MEETOD

Seidensteini meetod on Ira Seidensteini pika ja variatsioonirikka rahvusvahelise karjääri tulemus. Ta on esitavate kunstide maailmas figureerinud alates 1970ndate lõpust - klouni, näitleja, akrobaadi, lavastaja ja õpetajana. Teinud omaloodud sooloetendusi ning olnud seotud teiste tunnustatud tegijatega alal: Cirque de Soleiliga, Slava Poluniniga ja Bell Shakespeare'i kompaniiga.


NELI ARTIKULATSIOONI

Nelja artikulatsiooni töötoa tõi Ira Seidenstein välja 2009. aastal. See koondab tema kogemusi ja teadmisi, pannes need lihtsasse ja efektiivsesse meetodisse näitlemise ja loovuse treenimisel. Teatritegijate ja esinejate arv, kes selle meetodi oma treeningrutiini on lülitanud üha kasvab üle maailma.