ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Üldinfo » Uudised
Kehamiimi ja füüsilise teatri töötuba teatripraktikutele!
01.09.2016

22.-27. novembril iga päev 10:00-13:00 Vaba Lava teatrikeskuses, Telliskivi Loomelinnakus.

Kehamiim on Etienne Decroux’ loodud liikumistehnika, mis lähtub sajaprotsendiliselt näitlejast ja tema kehast. Decroux uskus, et teater on näitleja kunst ning see lihtne idee väljendub ka tema loodud kehamiimi tehnikas, mis pakub näitlejale võimaluse olla täielikult teadlik oma kehast ja selle väljendusvahenditest, mis aitavad tal rolliloomes lähtuda muu hulgas ka oma teadlikust psühho-füüsisest.

Näitleja saab kehamiimi tehnika näol kasutada tööriista, mis on võrdväärne heliredeli olulisusega muusikute ning balletiharjutuste olulisusega tantsijate jaoks st on alustalaks ja baasteadmiseks tema loomingulises töös. Seega on kehamiimi tehnika igati kasulik tööriist lisaks füüsilise teatri praktikutele ka draamanäitlejate jaoks.

Kehamiimi sissejuhatavas töötoas keskendutakse tehnilistele baasharjutustele, et õppida tundma oma keha kui tööriista, mida seejärel rakendatakse Etienne Decroux’ repertuaaris (lühikestes liikuvates figuurides) ning loomingulistes kehalistes ülesannetes ja improvisatsioonides.

Töötoa eesmärk on avardada näitleja/etenduskunstniku teadmisi kehalistest eneseväljendusvahenditest ning täiendada tema oskusi nende kasutamisel.

Töötuba juhendab Evelin Jõgiste. Evelin Jõgiste on vabakutseline näitleja ja füüsilise teatri produtsent. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli teatriteaduse erialal ning füüsilise teatri ja kehamiimi kooli Moveo Barcelonas. Evelin on Kataloonia Professionaalsete Näitlejate ja Lavastajate Liidu liige (AADPC).

Oma teadmisi kehamiimist on noor näitleja jaganud õpetajana Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias näitlejatudengitele ning erinevates lühitöötubades draamanäitlejatele alates 2015. aasta kevadest.

Hind:
150 € (enne 10.10.2016)
175 € (alates 10.10.2016)

Koha broneerimiseks tee ülekanne OÜ Kripa arvelduskontole!
Selgitusse märkida “Kehamiimi töötuba” ja osaleja(te) nimi.

LHV: EE857700771002011481

VIDEO TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias toimunud töötoast: https://vimeo.com/181016595