ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Uudised Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Üldinfo » Uudised
Õpitoad festivalil "Talveöö unenägu".
20.11.2012

17.-21. detsembrini toimub teatrifestival "Talveöö unenägu", mis sel aastal kannab alapealkirja "Ladina-Ameerika unelm" (lähemalt http://festival.linnateater.ee/).

Lisaks värsketele nopetele Tšiili, Peruu, Argentiina ja Boliivia teatrist ja ladina-ameerika kultuuri tutvustavale kõrvalprogrammile toimub ka kaks õpituba näitlejatele, lavastajatele, etenduskunstnikele, mille annavad peruu lavastaja Miguel Rubio Zapato ja boliivia lavastaja Diego Aramburo. Õpitoad on tasuta, eelregistreerimine kuni 5. detsembrini meiliaadressil l.malter@linnateater.ee või telefonil 6650 827.
Õpitubade täpsemad tutvustused ja toimumisajad leiab manusest.

 

Festivalil on hea meel pakkuda teatrites töötavatele inimestele ja vabakutselistele võimalust vaadata ladina-ameerika teatrit 13-eurose sooduspiletiga. Hetkel on pileteid veel saada, kuid Linnateatri saalid on pisikesed ning järjest täitumas - sestap tasub kiirustada!  Piletite osas on kontaktisikuks müügijuht Triinu Sillaste, t.sillaste@linnateater.ee/6650 888.

 

Heade soovidega,
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
Tel. 5346 8495

 

---

 

Teatrikunsti õpitoad festivalil „Talveöö unenägu“

 

17.-21. detsembrini toimub Tallinnas Linnateatri rahvusvaheline festival “Talveöö unenägu”, mis sel korral keskendub Ladina-Ameerika teatrile. Linnateatris saab näha värskeid noppeid Peruu, Tšiili, Argentiina ja Boliivia teatrilavadelt. Täpne programm: http://festival.linnateater.ee/programm-2012/
 

Festivalil on hea meel, et lisaks etendustele jagavad festivalil osalevad trupid ka oma kogemusi teatrikunstist tasuta õpitubades, mis on mõeldud näitlejatele, teatritudengitele ja teistele lavakunstist huvitujaile.

 

Õpitoad on osalejatele tasuta. Kohtade arv on siiski piiratud, seetõttu on vajalik eelregistreerumine kuni 5. detsembrini meiliaadressil l.malter@linnateater.ee või telefonil 6650 827.   

 

Yuyachkani (Peruu)
„Mälu: kohalolek ja esitus“

 

Õpituba keskendub etenduse „El Ultimo Ensayo” („Viimane proov“) loomelabori analüüsile. Analüüsitakse üleminekuid esitamise ja kujutamise, inimese ja tegelase vahel, kasutades erinevaid Yuyachkani repertuaari kuuluvaid näitlejatööde partituure. Sel viisil lähenetakse näitlejate osalusel järellavastuse mõistele.
Näitlejad: Amiel Cayo, Ana Correa, Augusto Casafranca, Débora Correa, Julián Vargas, Rebeca Ralli, Teresa Ralli.
Lavastus: Miguel Rubio Zapata
Kellele: näitlejad, üliõpilased, teised lavakunstist huvitujad.

Aeg: 17.12 kell 10.00-13.00 ja 18.12 kell 9.00-11.30
Toimumiskoht: Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20

 

Diego Aramburo (Boliivia)
„Sissejuhatus: etenduskunst ja uued tuuled lavakunstis“

 

See lühike kokkusaamine tutvustab osavõtjatele lihtsalt ja praktiliselt erinevaid viise, kuidas luua ja läbi viia lavastust ning samal ajal igale stseenile kontseptuaalselt läheneda.
Õpitoas kasutatakse lavastuse „ÆCCESS“ lavaruumi. Osalejad saavad oma ideede ja ettepanekutega töötamiseks kasutada performatiivset "keelt". Samuti räägitakse harjutuste ja diskussioonide kaudu lõuna-ameerika ja boliivia lavakunsti olemusest.
Kellele: näitlejad, tantsijad ja visuaalkunstiga tegelejad.

Aeg: 19.12 kell 10.00-11.00
Koht: Linnateatri Taevalava