ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Liikmed Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Näitlejad » Liikmed

Tarmo Tagamets

CV ja portfoolio

Tarmo Tagamets

sünd. 14. märts 1978


2001.a. lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia Teatrikateedri III lennu näitlejana
2001 - ... Eesti Näitlejate Liidu liige
2001 – 2006 vabakutseline näitleja
2006 – 2009 Võru Teatriateljee näitleja
2009 - 2012 Võru Linnateatri kunstiline juht
2012 - 2014 vabakutseline näitleja ja lavastaja
2014 - 2021 Rakvere Teatri näitleja

2016 - … MTÜ Müüdud Naer juhatuse liige

2021 - ... vabakutseline näitleja ja lavastaja

 

Lavastused Rakvere Teatris:

Sina maga, mina pesen nõud (Tarmo Tagamets/Stig Claesson) 2015

 

Lavastused mujal (viimased 6 aastat):

Lahvka (Jan Rahman) 2015 Pääsna küla, Räpina vald

Vee peal (Olavi Ruitlane/ Tarmo Tagamets) 2016 Võru linn

Saaks veel Eestissegi (Ado Kisand/ Tarmo Tagamets) 2017 Võru linn

Mälutempel (Urmas Lennuk) 2018 Tori – lavastaja koos Urmas Lennukiga

Suidsusannasümfoonia (Märt-Matis Lill) 2019 Mooste

Mis sa tont vahid! (Vootele Ruusmaa) 2019 Roosiku, Võrumaa

Kunksmoor ja kapten Trumm (Aino Pervik) 2020 Võru Kannel

Jaanituli (Rünno Saaremäe) 2020 Navi, Võrumaa

Vaibaaluste piparkoogist köök (Tarmo Tagamets ja trupp) 2020 Võru Kannel

 

Lavastused Võru Linnateatris:

Koomiku lapsepõlv (Tarmo Tagamets/Jonas Gardell) 2009
anonüümne MEES/anonüümne NAINE (Tarmo Tagamets, co Marianne Kütt) 2009
Misanstseenid Ihule ja Hingele (Tarmo Tagamets/Võru Draamastuudio) 2010
Lõppmäng (Tarmo Tagamets/Samuel Beckett) 2010
Loomad (Tarmo Tagamets) 2011
Tõeline Lääs (Tarmo Tagamets/S.Shepard) 2011
Pegasus, sõpradele Paul (Tarmo Tagamets/H.Müüripeal) 2011
Haigemaja (Tarmo Tagamets/ Jan Rahman) 2012
Tamula, maja Katariina alleel (Tarmo Tagamets/ Heiki Kelp) 2013

Lavastused Võru Teatriateljees:
2003 – „Värelused“ (Draamastuudio, co Taago Tubin)
2004 – „Teemantfrees“ (Draamastuudio, co Taago Tubin)
2004 – Olavi Ruitlane „Volli“
2004 – „Hing?“
2004 – Will Huygen „Päkapiku peanoogutus“
2006 – Oskar Luts / Tarmo Tagamets „Pime nurk Eestis“ (Draamastuudio)
2006 – Juhan Jaik / Jan Rahman „Painaja“
2007 – „Pilvealused kuukoerad“
2007 – „See maa, see linn, need inimesed“ (Draamastuudio, co Taago Tubin)
2007 – „Võrumaa rituaalid vol.2“
2008 – „Võrumaa rituaalid vol.3“
2008 – „Mänguasjamuuseum“ (Draamastuudio)

 

Rollid Rakvere Teatris:

Roo Webber („Seismeteistkümnenda nuku suvi“) 2014

Parun Tusenbach („3 õde“) 2014

Pepel („Põhjas“) 2015

Sulo Naukkarinen („Maailma parim küla“) 2015

Zahar ja president („Ausammas“) 2016
Tõnu („Maailma otsas“) 2016

Ergo („Astuge edasi!“) 2016

Heino („Gravitatsioon“) 2017

Scanlon („Lendas üle käopesa“) 2017

Dennis („Hullemast hullem“) 2018

Jõmm Ahti („Puudutada kuud“) 2018

Lible/ Saksapoiss („Paunvere poiste igavene kevade“) 2018

Must („Loojanguekspress“) 2019

Telegin („Onu Vanja“) 2019

M2 („Alibi“) 2020

Bobby Franklin ja ajakirjanik („Oi, Johnny“) 2021

 

Rollid Võru Teatriateljees:
Ubina Endli (Andrus Kivirähk „Rehepapp“) 2002
Ernst Enno (Madis Kõiv „Ennola“: lavastus ja kuuldemäng) 2003 – 2004
Jopa Kolla (William Shakespeare „Suveöö unenägu“/ „Pyramus & Thisbe“) 2005
Lucifer (Arthur Miller „Ilma luuminõ ja muu äri“) 2005
Jänes (Paul Stewart/Mart Kampus „Siiljänes 3“) 2006
Castrozza ehk Mälukaotanu (Madis Kõiv „Castrozza") 2007
Rituaalimeister (Tarmo Tagamets„Võrumaa rituaalid vol.2“) 2007
Marko (Mart Aas „Räägime asjast“) 2008
Rituaalimeister (Tarmo Tagamets „Võrumaa rituaalid vol.3“) 2008

Rollid mujal:
Saarlaste pealik Vesse, vend Joschka (mängufilm „Malev“) 2004
Ernst Enno (kuuldemäng „Ennola“, ER Raadioteater) 2004
Kantpea (lühimängufilm „Zen läbi prügi“) 2006
Tilsi Mees, Bussijuht, Kanistrimees, Baari Jorss ( lavastus „Sõit“, Hansahoovi Teater) 2006
Poeg (kuuldemäng „Ahi“, ER Raadioteater) 2006
Hääl (kuuldemäng „Päev“, ER Raadioteater) 2008
Kurtulpea (kuuldemäng "Oliüks" ER Raadioteater) 2008
Artur (teleseriaal „Brigaad 3“) 2008
Vägivaldne pereisa (teleseriaal „Saladused“) 2008
Oskar Luts (lavastus „Inderlin“, Oskar Lutsu Majamuuseum) 2008
Damon (lavastus "Väääärvid", VAT Teater) 2009
Sir William Gatesby (lavastus "Kuningas Richard III", Vanemuine) 2009
Riks (lühimängufilm "Kallis sõber, Sind austan") 2010
Kalur Knut (Vene - Eesti telemängufilm "Tagasitee") 2010
Lavrenti/sõjaväelane (lavastus "Puhastus", Vanemuine) 2010
Rebane/Hall vanamiis/Surm/Tarmo (lavastus "Vaeslapse käsikivi", Looming Hostel/MTÜ Ludus Rusticus) 2011
Kusma (lavastus "Peko", Vanemuine) 2011
Kant (mängufilm „Deemonid“) 2012
Tarmo Tagamõts (teleseriaal „Tagamõtsa“) 2011, 2012
Konstaabel Varik (teleseriaal „Naabriplika“) 2013 - 2016
Konstaabel Pulford (lavastus „Minu järel, seltsimees!“, Vanemuine) 2013

Pearu (lavastus „Vargamäe unistaja“, Albu valla projekt Vargamäel) 2014 – 2015

 

Tunnustused:
Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupi aastapreemia 2003
Eesti Raadio näitlejapreemia 2005
„Kandle teatripreemia“ 2006
Philip Morris Eesti 2007.a  läbilöögiauhind kaasaegse tantsu kategoorias, lavastustega „Pilvealused  kuukoerad“ ja „Võrumaa rituaalid vol.2“
„Võrumaa kultuuripärl 2008“
Võru linna vapimärgi kavaler 2013