ENL
Eesti Näitlejate Liit
Vaba Lava
Külaline
KKK
Kasutaja tuvastamine
 
 
 
Liikmed Prindi leht
ENL » Eesti Näitlejate Liit » Näitlejad » Liikmed
 

Külli Palmsaar

Kontaktandmed

Kodulehekülg http://www.artandcrafters.com
Häälenäidis 274_kullipalmsaar.mp3
CV ja portfoolio

CV: http://ge.tt/api/1/files/9ael6Ir1/0/blob?download

KÛLLI PALMSAAR

 

Sündinud Tallinnas, 01.10. 1966.

Ema: insener- tehnoloog, Klementi- nim. Õmblustootmiskoondis.

Isa: peainsener, Tallinna Raudbetoontoodete Tehas ( Lasbet ).

Lõpetasin Tallinna 4. Keskkooli ( Tallinna Kristiine Gümnaasium ) kalligraafia eriklassis 1984.

Tallinna Laste Kunstikool ( Tallinna Kunstikool ) 1979- 1983.

Laste laulu- ja tantsuansambel ( showgrupp ) "Vikerkaar" 1970- 1984.

TRK Lavakunstikateeder 1984- 1988 ( XIII lend ).

 

ETV diktor, saatejuht ( " Laulukarussell "jt.) 1989- 1996.

 

Eesti Riiklik Nukuteater 1991- 1996:

W.Shakespeare/ R.Agur "Suveöö unenägu "- Helena

L.Tungal "Lehmatari lugu"- Lehmatar

J. Saar "Kes elab metsa sees"- Pagarpäkapikk

A. Kitzberg "Udumäe kuningas"- Tiiu

O. Luts "Kapsapea"- Roosi

R. Agur "Punamütsike"- Ema, Vanaema

L.Carroll/ E.Spriit "Alice Imedemaal"- mitu osa

J. Põldma "Sõber Kurk"- Naine, Pariisi prussakas

J.Põldma "Koera pulm"- mitu osa.

 

Ahmetov Management ( Salong- Teater ) 1993:

Figueiredo "Rebane ja viinamarjad" – Clea

 

ETV " Härra Lapsti Lasteteater" 1996- Printsess

 

Rakvere Teater 1996- 1999:

T. Williams "Tramm nimega "Iha""- Blanche Dubois 1996

H. Ibsen "Kummitused"- Regine 1997

F. Murnau/ B.Stocker/P. Raudsepp "Dracula"- mustlanna, Dracula pruut 1997

  1. Frisch "Don Juan ehk armastus geomeetria vastu"- Celestina, kupeldaja 1997

R.Herman "Tantsumaraton"- Shirley 1997

W. Shakespeare "Palju kära eimillestki"- Margaret 1998

 

Rändnukuteater " Teater kohvris" koos Heino Seljamaaga 1999- 2002:

Fr. Tuglas/ R.Agur "Väike Illimar"- ema, Illimar, Sohvi, jutustaja.

R.Agur/ R.Rannap/ O.Arder "Elavad laulud"– interaktiivne lauluprogramm nukkude ja kaasalaulva publikuga.

R.Agur/ E.Püssa/ K.Palmsaar "Head isu!"- eesti folklooril põhinev laulu-ja nukuetendus juurviljadega. Esitatud Tallinna väljakutel ja restoranides, ka uute Euroliidu liikmesriikide kultuurifestivalil Namuris ( Belgia ) 2004.

 

VAT- teater 2001:

  1. Williamson " Näost näkku" – Maureen Tragaskis

     

EMA Lavakunstikool 2002- 2004 – magistrikraad nukuteatri alal, "Inimhääl nukuteatris".

 

Thy Teater Taanis 2004- 2009. Draama- ja nukuteater, ka muusikalid ja interaktiivsed pedagoogilised projektid.

J. Genet "Toatüdrukud" – Solange ( 2003 eesti k. 2005 taani k.) 2005

 

H.Chr. Andersen "Teekaaslane" – ühenaisetükk nukkudega 2006.

H. H.- Madsen/ H.Westergård/ Kuninganna Margrethe II / K.Palmsaar "Dukketeaterscenariet"ehk "Vidunderland" - suur interaktiivne laste nukumängumaa 2006.

L.Carroll/ H. H.- Madsen "Forestillinger om Alice"("Kujutlused Alice´ist", varjuetenduse kujundaja ning näitleja).2006

Esitatud ka Tallinn Teater Treff festivalil 2007.

H. H.- Madsen/ K. Palmsaar "Glæde Esther og GoRilla" ("Rõõmus Esta ja Hea Gorilla") - eesti folklooril põhinev ja Eestit tutvustav laulukava folkmuusikutega 2006.

Ch. Dickens " Juleeventyr"("Jõululugu", muusikal ) - Tulevikuvaim, teised rollid.2007

A. Kivirähk "Sit på det tørre!"- (" Rikka õelusel pole piire", nukuetendus) - Tiiu, Aadu, Kutsar jne.2008

 

 

Abielu Hans Hartvich- Madseniga 2004.

Hans Hartvich- Madsen- nukulavastaja, teatrijuht, teatripedagoog, Roskilde Nukukeskuse ( RDFC ) kunstiline juht , UNIMA Taani president.

 

MTÛ First Hand Theatre asutatud koos H. H.- Madseniga 2009 kuni siiani. Põhiliselt nukuprojektid:

"Vidunderland" ( "Wunderland")- ringreisid Taanis ( mitmes kohas ), Soomes ( Tampere ),

Saksamaal ( Northeim ), Leedus ( Kaunas ), Rootsis ( Malmö ) 2009- 2012.

 

Syddjurs Egnsteater ( Taani ) 2013:

Norra muinasjutt "Østen for Solen og Vesten for Månen"( "Ida pool Päikest, lääne pool Kuud")-

nukuetenduse kaaslavastaja, kaaskujundaja ( koos H.- H. Madseni ja N. Secheriga ).

 

Homeros/ G. Biffi ( Sardiinia, Hiiumaa 2014 ) "Meeting the Odyssey"("Kohtumine Odüsseusega"- Laistrügoon. Monoetendus (objektiteater)- "Kõrgessaare kolhoosi esimees Johannes Voolaid 1949".

 

Eesti rahvajutud/H.H.-Madsen "Rehepapi maailm"(Tallinna Kammerteater 2014)- monoetendus nukkudega.

M.Eisen/H.H.- Madsen "Unijärve näkk" (Tallinna Kammerteater 2017)

R.Brockhausen/N.Tranter "Uppunud linn/Die versunkene Stadt" (Theater der Nacht, Northeim, Saksamaa 2017)

Mervyn Millar "Nukkude öö/Die Nacht der Puppen" (Theater der Nacht, Northeim, Saksamaa 2018)

L.Sakkos "Jõulud vanaisale" (Vana Vabriku Kinoteater 2018)

L.Sakkos "Mannu ja võlur" (Vana Vabriku Kinoteater 2019)

Stephan Wunsch"Nukkude öö/Die Nacht der Puppen" (Theater der Nacht, Northeim, Saksamaa 2019)

L.Sakkos "Sokisööjate jõulud" (Vana Vabriku Kinoteater 2019)

 

 

 

 

 

Seriaalid: "Õnne 13" nr.158- Sirje Tiik

"Vidioodid- Vidiots TV" 1999-2000

"Ühikarotid" 2012- Vanemõde ( TV3 )

" Parim enne" 2013- patsiendi ema ( Kanal 2 )

"Viimane võmm" 2014 - medõde;mõisaproua Marge ( Kanal 2 )

"Kättemaksukontor"2014- Emilia Pairik ( TV3 )

"Saladused"2015- Anu ( Kanal 2 )

 

Filmid: "Karoliine hõbelõng" 1984

"Bande" 1986

"Regina" 1990

"Tallinn pimeduses" 1993

"Lastetuba" 2008 - Mrs. Linda Hadley ( Ebeltoft, Taani )

"Lumekuninganna" 2009 – Jasperi ema

"Do svidanija, mama!" 2012 – Vera ( "Mosfilm", stuudio "Slon" )

BFM tudengifilmid: "Free"2014 – bioloogiaõpetaja ( Soome- Prantsusmaa- Kreeka)

                                     "Hidden parallels"2015 - Matilda ( Eesti)

                                     "Eva"2017- Eva ( Soome)

"Seltsimees laps"2018- juuksuri klient, linnakodanik ("Amrion Film")

"Tenet" 2019- kontserdikülastaja Linnahallis ( Warner Bros/Allfilm )

"Little Stone" 2020- Maria Kivi (BFM, Bavaria TV)

                                     

Audioraamatute lugemine Eesti Hoiuraamatukogus - "Kääbik", "Sõrmuste isand", "Silmarillion", "Dzungliraamat", palju reisiraamatuid jne.

Anima- ja noortefilmide dubleerimine ( televisioonis, seansside otsedublaaz kinos ).

Eesti Raadio kuuldemängud, "Meelejahutaja".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loomeregister (viimased kolm aastat)

Kuupäev Teos Roll Autor Lavastaja Teater
21.01.2020 Little Stone Maria Kivi Dietrich Pollak Dietrich Pollak BFM, München Macromedia Academie
06.06.2019 Marin Nukunäitleja Helena Fridheim Robert Kikas Leiktrad (Fäärid), First Hand Theatre, Vana Vabriku Kinoteater
10.12.2019 Sokisööjate jõulud Ema Marju, sokisööja Talla Alla Liia Sakkos Robert Kikas First Hand Theatre,Vana Vabriku Kinoteater
31.08.2019 Nukkude öö/Die Nacht der Puppen Ennustaja, kvaliteedikontroll, tõeotsija,mustlaslaulik Stephan Wunsch/Ruth Brockhausen Stephan Wunsch Theater der Nacht
30.12.2019 Tenet Kontserdikülastaja Linnahallis Christopher Nolan Christopher Nolan Warner Bros/ Allfilm
12.03.2019 Mannu ja võlur Mannu Liia Sakkos Robert Kikas First Hand Theatre,Vana Vabriku Kinoteater
08.12.2018 Jõulud vanaisale Ema Marju Liia Sakkos Robert Kikas First Hand Theatre, Vana Vabriku Kinoteater
01.09.2018 Nukkude öö/Die Nacht der Puppen Nukunäitleja Mervyn Millar Mervyn Millar Theater der Nacht, Northeim, Saksamaa
01.10.2018 Omad Medõde Marta Pulk Marta Pulk Kuukulgur Film
22.03.2018 Seltsimees laps Juuksuri klient Leelo Tungal Monika Siimets Amrion Film